Квартира в місті або заміський будинок?

\

Іноді сім’ям потрібно вибирати між приватним котеджем і квартирою в міському багатоповерховому будинку, причому невірне рішення може негативно позначитися не тільки на кар’єрі, освіті та соціалізації дітей, але навіть на здоров’я кожного члена. Є над чим, подумати в тісному сімейному колі, адже ще зовсім недавно мегаполіс міг запропонувати більш високий рівень комфорту проживання, ніж близька до природи село.

Свої істотні корективи внесло розвиток цивілізації в цілому і зростання добробуту громадян зокрема. З’явилися нові будматеріали і сучасне автономне інженерне обладнання, підвищилася загальна автомобілізація населення, і вдосконалилися телекомунікаційні технології. Сьогодні котедж забезпечує найчастіше більш комфортабельні умови проживання, ніж міська квартира, незалежність від відсталих комунальних служб, а крім того безумовно найкращу екологію і власну земельну ділянку. Але попит народжує пропозицію і під запит споживачів поступово починають з’являтися проекти і такі житлові комплекси як ЖК «Greenville park» в Києві: еталон комфорту і екологічності в єдиній концепції Work.Life.Balance, поєднується в собі зручність міста і чистоту природи.

Навіть, незважаючи на очевидні переваги індивідуальних будинків над квартирами в мегаполісах, все ще залишаються численні прихильники проживання в містах. Міста продовжують рости, і квартири стабільно продаються, хоча за ті ж самі гроші можна придбати більшу площу за містом, а також не припиняються суперечки між адептами двох різних способів життя. Кожен варіант пропонує власні особливості, плюси і мінуси, а вже конкретна сім’я робить вибір, орієнтуючись на свій склад, пріоритети, можливості і головне настрій.

Різні причини змушують людей вибирати міське або сільське місце проживання, наприклад молоді сімейні пари, рвуться до міста, де кращі умови для навчання і роботи, а їх трохи старші колеги втомлені тісниться з дітьми в малометражної квартирі, хочуть проміняти її на вільну простору життя в приватному будинку на природі. Батьки середніх років, які досягли певного фінансового становища, дозволяють собі побудувати «будинок своєї мрії» за містом, щоб зітхнути на повні груди, а міську квартиру залишити своїм дорослим дітям.

Пенсіонерам стає вже нецікаво в міських джунглях, вони вважають за краще корисний для здоров’я свіже повітря і помірний праця, приємні клопоти на своїй ділянці. У той же час сільських пенсіонерів навіть калачем не виманити в закриту обмежену залізобетонну коробку, якщо вони звикли до простору, власного будинку і садиби. Компромісним варіантом, мабуть, стане квартира в нових пристосованих житлових комплексах в межах міста або не дуже велика, але вельми комфортабельна міська квартира і наявність власної дачі, розташованій недалеко від міста.